• Ροή Ειδήσεων
  • Παναιτωλικός
  • Super League
  • Super League 2
  • Γ’ Εθνική
  • Τοπικό Ποδόσφαιρο
  • Μπάσκετ
  • Διεθνή
HI Sports
  • Αρχική
  • Ροή Ειδήσεων
  • Super League
  • Super League 2
Reading: Παναιτωλικός: Με νίκες τα τμήματα υποδομών Κ19 και Κ17
HI SportsHI Sports
Font ResizerAa
  • Ροή Ειδήσεων
  • Παναιτωλικός
  • Super League
  • Super League 2
  • Γ’ Εθνική
  • Τοπικό Ποδόσφαιρο
  • Μπάσκετ
  • Διεθνή
Search
  • ΑΡΧΙΚΗ
  • ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
    • Champions League
    • Europa League
    • conference league
    • euroleague
    • Elite League
    • Formula 1
    • Basket League
  • ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
    • NBA
    • volley
    • play offs
    • play outs
Have an existing account? Sign In
Follow US
© HI Sports Network. All Rights Reserved.
HI Sports > Blog > Super League > Παναιτωλικός: Με νίκες τα τμήματα υποδομών Κ19 και Κ17
Super LeagueΠαναιτωλικόςΤμήματα Υποδομών

Παναιτωλικός: Με νίκες τα τμήματα υποδομών Κ19 και Κ17

Συντακτική Ομάδα Published 2 Μαρτίου 2024
Share
2 Min Read

Η ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού ήταν ανώτερη της Κηφισιάς και επικράτησε με σκορ 2-0 στον σημερινό εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα Υποδομής της Super League.

Το σκορ άνοιξε ο Κοντούρης στο 11’ και οι γηπεδούχοι σε μία από τις λίγες στιγμές που απείλησαν, εκτέλεσαν πέναλτι στο 33’ το οποίο απέκρουσε ο Ριζόπουλος.

Η ομάδα του Παναιτωλικού είχε σημαντικές ευκαιρίες και δύο δοκάρια με Καψή και Κακιώνη στο α’ μέρος, ενώ στο 56’ ο Κοντούρης και πάλι πέτυχε το δεύτερο γκολ. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Καβαλλάρης.

Αγωνίστηκαν οι: Ριζόπουλος Γαλιάτσος, Σκούρτης, Αναστασόπουλος, Μόκκας, Κοντούρης, (81’ Εσκετζής), Γκόλιας (70’ Σκένδρος), Κεχαγιάς (70’ Μάνος), Καβαλλάρης, Κακιώνης (86’ Τρομπούκης), Καψής (86’ Θεογιάννης).

You Might Also Like

img 0904 1200x800 jpg
Ιδανική πρεμιέρα για τον Παναιτωλικό, 3-1 τον Αστέρα στο Αγρίνιο!
Προαναγγελία αγώνα: Παναιτωλικός-ASTERAS AKTOR

 

Η ομάδα Κ17 κέρδισε εκτός έδρας τον Πανσερραϊκό με 3-1 σε εξ’ αναβολής αγώνα. Παρά τις πολλές απουσίες ο Παναιτωλικός μπήκε πολύ καλά στο γήπεδο πιέζοντας ψηλά και έχασε ευκαιρίες με Καλατσανά, Τσιριμώκο, Χόντζα. Ο τελευταίος άνοιξε το σκορ στο 39’ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ασημακούλα.

Στο 52’ από φάουλ του Δρακόπουλου ο Παυλίδης με κεφαλιά έκανε το 0-2. Στο 75’ από συνεργασία Τσιριμώκου – Καραμήτσου και κεφαλιά του Χόντζα σημειώθηκε το τρίτο γκολ. Στο 79’ ο Πανσερραϊκός μείωσε στο τελικό 1-3.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Καραμήτσος (87′ Γκορόγιας), Δρακόπουλος, Ασημακούλας, Αδαμόπουλος, Παυλίδης, Πιστικός, Καλατσανάς (87′ Γερνάς), Τσιριμώκος (69′ Νταλιάνης), Βασιλείου (82′ Τσώρης), Χότζα.

 

Από τον Παναιτωλικό, εκφράζονται ευχαριστίες προς την ΠΑΕ Πανσερραϊκός για την παραχώρηση του γηπέδου της επαγγελματικής ομάδας όπου έγινε η χθεσινή προπόνηση της Κ17.

TAGGED:k17k19panetolikossuperleague
Share This Article
Facebook Twitter Email Copy Link Print
Previous Article Α’ ΕΠΣΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής – Βαθμολογία
Next Article Κηφισιά: Με τα γνωστά προβλήματα κόντρα στον Παναιτωλικό
banner enosi agriniou 400
banner smartkids

ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ

estec panet 1200x700 png (1)
Super LeagueTop StoryΠαναιτωλικός

Παναιτωλικός – Αστέρας: Θέλει να μπει δυναμικά στο νέο πρωτάθλημα ο Τίτορμος

By Συντακτική Ομάδα 23 Αυγούστου 2026
7061953 222945
Super LeagueTop Story

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στη Super League

By Συντακτική Ομάδα 23 Αυγούστου 2026
1602
Super LeagueΔιεθνήΜεταγραφές

Ομάρ Ρίτσαρντς: Ο Άρης ανακοίνωσε τη μεταγραφή

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026
doiranlis
Super LeagueSuper League 2Μεταγραφές

Δοϊρανλής: Η Κηφισιά ανακοίνωσε τη μεταγραφή από τον Πανσερραϊκό

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026
Super League

Ορίστηκε το Παναιτωλικός-Καλαμάτα για την 2η αγωνιστική της Super League, το Σάββατο 29/08

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026
panetolikos 1 1200x830
Super LeagueΓενικάΠαναιτωλικός

Το ιατρικό επιτελείο του Παναιτωλικού για τη σεζόν 2026-2027

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026

Sport News

  • Παναιτωλικός
  • Γενικά
  • Ελλάδα
  • Διεθνή

Socials

Facebook Twitter Youtube

Προσωπικά Δεδομένα

  • Ποιλιτκή Cookies
  • Πολιτική απορρήτου & συμμόρφωση GDPR
  • Ταυτότητα
  • Διαφημιστείτε μαζί μας
  • Newsletters
Powered by WordPress
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?