• Ροή Ειδήσεων
  • Παναιτωλικός
  • Super League
  • Super League 2
  • Γ’ Εθνική
  • Τοπικό Ποδόσφαιρο
  • Μπάσκετ
  • Διεθνή
HI Sports
  • Αρχική
  • Ροή Ειδήσεων
  • Super League
  • Super League 2
Reading: Στην Αθήνα για τον Παναθηναϊκό ο Τσάβες – Περνάει εξετάσεις και ανακοινώνεται
HI SportsHI Sports
Font ResizerAa
  • Ροή Ειδήσεων
  • Παναιτωλικός
  • Super League
  • Super League 2
  • Γ’ Εθνική
  • Τοπικό Ποδόσφαιρο
  • Μπάσκετ
  • Διεθνή
Search
  • ΑΡΧΙΚΗ
  • ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
    • Champions League
    • Europa League
    • conference league
    • euroleague
    • Elite League
    • Formula 1
    • Basket League
  • ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
    • NBA
    • volley
    • play offs
    • play outs
Have an existing account? Sign In
Follow US
© HI Sports Network. All Rights Reserved.
HI Sports > Blog > Super League > Στην Αθήνα για τον Παναθηναϊκό ο Τσάβες – Περνάει εξετάσεις και ανακοινώνεται
Super LeagueTop StoryΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικός

Στην Αθήνα για τον Παναθηναϊκό ο Τσάβες – Περνάει εξετάσεις και ανακοινώνεται

4907779
Συντακτική Ομάδα Published 3 Ιανουαρίου 2026
Share
2 Min Read

Ο Λούκας Τσάβες είναι ο εκλεκτός του Παναθηναϊκού για την ενίσχυση κάτω από τα δοκάρια, με τους πράσινους να φτάνουν σε συμφωνία με την Αρχεντίνος Τζούνιορς για τον δανεισμό του  ενώ στο deal υπάρχει και οψιόν αγοράς!

Ο Λούκας Τσάβες βρίσκεται ήδη στην Αθήνα για να περάσει από ιατρικές εξετάσεις ενώ αύριο, Κυριακή, αναμένεται να ανακοινωθεί και να προπονηθεί με τους νέους του συμπαίκτες στο Κορωπί.

Ο Παναθηναϊκός έψαχνε εδώ και καιρό στην αγορά, για τερματοφύλακα και αυτό το διάστημα η αναζήτηση αφορούσε κάποιον που είτε θα ήξερε την ελληνική νοοτροπία, όπως ο Τσάβες, είτε θα μπορούσε να προσαρμοστεί γρήγορα στις απαιτήσεις της Super League.

Έτσι, ο Τσάβες θα δημιουργήσει τριάδα μαζί με τον Αλμπάν Λαφόν και τον Κωνσταντίνο Κότσαρη, καθώς ο Μπαρτολομιέι Ντραγκόφσκι είναι «ξένο σώμα» στην ομάδα και έχει ζητήσει να αποχωρήσει από τον σύλλογο.

You Might Also Like

img 0904 1200x800 jpg
Ιδανική πρεμιέρα για τον Παναιτωλικό, 3-1 τον Αστέρα στο Αγρίνιο!
Προαναγγελία αγώνα: Παναιτωλικός-ASTERAS AKTOR

Ο Τσάβες παρά το γεγονός ότι δεν είναι ιδιαίτερα ψηλός (1,83μ.), έχει ξεχωρίσει για τις αλτικές του ικανότητες αλλά και για το παιχνίδι με τα πόδια, κάτι που εκτιμάται πολύ για τους τερματοφύλακες στο σύγχρονο ποδόσφαιρο.

Μετά από μια διετία στο Αγρίνιο, ο δανεισμός του ολοκληρώθηκε κι επέστρεψε στην Αρχεντίνος Τζούνιορς, με την οποία ο Παναθηναϊκός έχει κάνει ήδη σοβαρές επαφές για να βολιδοσκοπηθούν οι προθέσεις τόσο των Αργεντινών όσο και του Τσάβες και είναι αρκετά κοντά σε μία συμφωνία για τον εξάμηνο δανεισμό του.

 

Πηγή: athletiko.gr

TAGGED:chavezpanathinaikospanetolikossuperleague
Share This Article
Facebook Twitter Email Copy Link Print
Previous Article dietites (5) ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: Ορισμός διαιτητών – νοσηλευτών (03/01)
Next Article basket 2 (1) Κύπελλο ΕΣΚΑΒΔΕ: Τζάμπολ στα προημιτελικά με αγώνες σε Αγρίνιο και Βόνιτσα
banner enosi agriniou 400
banner smartkids

ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ

estec panet 1200x700 png (1)
Super LeagueTop StoryΠαναιτωλικός

Παναιτωλικός – Αστέρας: Θέλει να μπει δυναμικά στο νέο πρωτάθλημα ο Τίτορμος

By Συντακτική Ομάδα 23 Αυγούστου 2026
7061953 222945
Super LeagueTop Story

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας στη Super League

By Συντακτική Ομάδα 23 Αυγούστου 2026
1602
Super LeagueΔιεθνήΜεταγραφές

Ομάρ Ρίτσαρντς: Ο Άρης ανακοίνωσε τη μεταγραφή

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026
doiranlis
Super LeagueSuper League 2Μεταγραφές

Δοϊρανλής: Η Κηφισιά ανακοίνωσε τη μεταγραφή από τον Πανσερραϊκό

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026
Super League

Ορίστηκε το Παναιτωλικός-Καλαμάτα για την 2η αγωνιστική της Super League, το Σάββατο 29/08

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026
panetolikos 1 1200x830
Super LeagueΓενικάΠαναιτωλικός

Το ιατρικό επιτελείο του Παναιτωλικού για τη σεζόν 2026-2027

By Συντακτική Ομάδα 21 Αυγούστου 2026

Sport News

  • Παναιτωλικός
  • Γενικά
  • Ελλάδα
  • Διεθνή

Socials

Facebook Twitter Youtube

Προσωπικά Δεδομένα

  • Ποιλιτκή Cookies
  • Πολιτική απορρήτου & συμμόρφωση GDPR
  • Ταυτότητα
  • Διαφημιστείτε μαζί μας
  • Newsletters
Powered by WordPress
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?